• WM Clubu - Yeni Nesil Webmaster Forumu
Giriş Yap Üye Ol


Konu Bilgileri 
Konu : Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları
Yazar : Laplace      
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 55

Forum içerisindeki kategorilerde yapılan tüm bilgi ve paylaşımlar öncesinde lütfen (Forum Kuralları'nı) okuyunuz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları
#1
NAZLI AKBALIK ANAOKULUNUN EĞİTİME BAKIŞ AÇISI
Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmeleridir. Ve onun doğru iliklenmesi gerekir. Bugünün dünyasında çocuklar daha meraklı ve daha öğrenmeye açıktırlar. Çocuğun sağlıklı olarak gelişebilmesi için okul öncesi eğitim temel basamaktır. Ayrıca; çocuk kendini daha iyi tanıma olanağı bulur ve başkalarıyla benzer ve farklı olan özelliklerini ayırt eder.

Çiğli kreş

Nazlı Akbalık Çiğli Kreş DİL EĞİTİMİ
Küçük yaşlarda dil öğrenimine başlayan çocuklar ilerleyen yıllarda bir başka dil daha öğrenmek istediklerinde aynı doğal öğrenme tekniklerini rahatlıkla uygulamaya koyarlar. Erken yaşta dil öğrenimi çocuğun dil öğrenme yeteneklerini geliştirme şansı verir.

MATEMATİK EĞİTİMİ -MENTAL ARİTMETİK
Mental aritmetik programının amacı çocuklarda zekayı geliştirmek, dikkat ve konsantrasyonu arttırmak, analitik düşünme becerisi kazandırmak, hayal gücünü geliştirmek, mantık ve muhakeme yetisini geliştirmek ve mevcut olduğu halde kullanılmayan potansiyellerini açığa çıkarmaktır bizler de öğrencilerimize bu amacı esas alarak düzey ve yaş grubuna göre gerekli eğitimi Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak vermekteyiz.

Nazlı Akbalık Çiğli Kreş SATRANÇ VE AKIL OYUNLARI
Çocuklarımızın erken yaşta bilişsel gelişimi destekleyici etkinliklerle öngörü kapasitelerini arttırmayı ve karar mekanizmalarını geliştirmeyi planlıyoruz.

DANS EĞİTİMİ
Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak usta öğretmenlerle çocukların fiziksel gelişimlerini sağlayacak dans eğitimlerimize ders programımızda yer vermekteyiz.


Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları DRAMA EĞİTİMİ
Drama, okul öncesi eğitime büyük katkılar sağlayan eğitim tekniklerinden biridir. Drama, çocuklarda işbirliği becerisinin gelişimi için fırsatlar sunmaktadır. Nazlı Akbalık Anaokulu olarak bünyemizde bulunan drama salonumuzda çocukların bütünsel gelişimine katkı sağlamaktayız.

Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları

GÖRSEL SANATLAR
Nazlı Akbalık Çiğli anaokulu eğitim kurumumuz; çocuğun bütünsel gelişimini destekleyici etkinlikler üzerine kuruludur. Görsel sanat eğitimi de estetik ve yaratıcılığın gelişimini desteklemek ilkelerinin içinde çocuklara yaptırılan bir takım etkinlikler olarak karşımıza çıkar. Okulumuzda çocuklarımızın yaratıcılığını ortaya çıkarmak adına seramik eğitimi de dahil olmak üzere destekleyici eğitim, etkinlikler sunmaktayız.

Nazlı Akbalık Çiğli Kreş SERAMİK DERSİ
Seramik, çocukların evde veya iç dünyasında yaşadığı sorunları dışa vurabilmesini, kafasında yaşadığı karmaşaları anlamlandırabilmesini sağlar. Kimi zaman hiç konuşulmayan sıkıntıları çamurla ifade ettikten sonra gene çamurla bu duyguları pozitife dönüştürmek, çocuğun içinde de o dönüşümün gerçekleşmesini sağlıyor. Bu süreci gözlemleyen aileler ve biz eğitmenler çocuklara daha rahat ulaşabiliyor, onları daha iyi anlayabiliyor. Aynı zamanda bu çalışmalarda negatif olduğu kadar pozitif duygular da ifade ediliyor.

MÜZİK EĞİTİMİ
Müzik duygusal alana katkı sağladığı gibi bilişsel alana da katkı sağlamaktadır. Verdiğimiz modern müzik eğitimi ve halk müziği eğitimi ile sosyal, entelektüel bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Nazlı Akbalık Çiğli Okul Öncesi Eğitim Kurumları HAREKET EĞİTİMİ
Çiğli Kreş; çocuğun hareketlerinin ortama göre farklılaşabileceği konusunda bilgilendirilmesini sağlayacağımız gibi büyük kas gelişimini destekleyen etkinliklerle de fizyolojik yapısına katkı sağlıyoruz.

Dengeyi iyileştirebilecek, gücü ve dayanıklılığı arttırabilecek, daha iyi odaklanma, daha gelişmiş bir özgüven, kaygı ve stresin azalması gibi yararları çocuklara sağlamayı amaçlıyoruz.

http://www.nazliakbalik.k12.tr/
 
Alinti
Teşekkür tarafından verilen:
  


Anahtar Kelimeler

Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları indir, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları Videosu, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları online izle, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları Bedava indir, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları Yükle, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları Hakkında, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları nedir, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları Free indir, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları oyunu, Ebeveynlerin Çocuk Eğitimine Karışmaları download


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çocuk Parti Organizasyonları osman75 0 29 12-09-2019, Saat:17:20
Son Yorum: osman75
  Gent’s İstanbul Erkek Ve Çocuk Berberi nullsix 0 33 05-09-2019, Saat:18:45
Son Yorum: nullsix
  Çocuk Gelişiminde Size Yardımcı Olacak Fikirler nullsix 0 32 24-07-2019, Saat:16:14
Son Yorum: nullsix
  İzmir Çocuk Diş Doktoru Laplace 0 42 19-04-2019, Saat:00:05
Son Yorum: Laplace
  İzmir Çocuk Diş Doktoru Laplace 0 52 18-04-2019, Saat:23:33
Son Yorum: Laplace

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi